Kritériá hodnotenia diamantov

Certifikácia diamantu

Ak sa rozhodnete kúpiť si vzácny drahokam, určite si chcete byť istí, že je pravý.

5C - Certifikácia diamantov (Diamond certification)

V Danfil Jewellery ponúkame 4 úrovne certifikátov k šperkom s diamantmi, ktoré potvrdzujú ich kvalitu a pôvod.

Certifikát Danfil

Tento certifikát dodávame automaticky ku všetkým našim briliantovým šperkom. Je rozdelený na dve časti – opis šperku a opis kameňa. V opise šperku sa uvádza jeho vyhotovenie, vzor, rýdzosť a váha. V opise kameňa sa uvádza jeho brus, kvalita diamantov, farba a celková váha v karátoch.

5C - Certifikácia diamantov (Diamond certification)
5C - Certifikácia diamantov (Diamond certification)

Certifikát GIA

Tento medzinárodný certifikát je poskytovaný americkým gemologickým inštitútom GIA. Dostanete ho k diamantom od 0,5 karátov vyššie a na vyžiadanie ho môžete dostať k diamantom od 0,30 do 0,49 karátov. Každý taký kameň je evidovaný týmto inštitútom a jeho pravosť si môžete overiť aj na jeho stránkach.

Certifikát IGI

Tento medzinárodný certifikát je poskytovaný Medzinárodným gemologickým inštitútom IGI. Dostanete ho k diamantom od 0,30 karátov a vyššie. Každý taký kameň je evidovaný týmto inštitútom a jeho pravosť si môžete overiť aj na jeho stránkach.

5C - Certifikácia diamantov (Diamond certification)
5C - Certifikácia diamantov (Diamond certification)

Certifikát HRD

Tento medzinárodný certifikát je poskytovaný Medzinárodným gemologickým inštitútom HRD. Dostanete ho k diamantom od 0,30 karátov a vyššie. Každý taký kameň je evidovaný týmto inštitútom a jeho pravosť si môžete overiť aj na jeho stránkach.

 • Váha v karátoch

  Váha v karátoch

  Váha v karátoch udáva koľko diamant váži. 1 karát je rovný 200 miligramom. Diamanty, ktoré majú viac než jeden karát, sú vyjadrené v desatinných číslach, napríklad 1,25 karátový diamant. Cena za karát sa zvyšuje podľa váhy diamantu, pretože veľké kamene sú vzácnejšie.

  Dozvědět se více
 • Čistota diamantu

  Čistota diamantu

  Čistota diamantu označuje absenciu nečistôt a inklúzií v diamante. Prírodné diamanty sú výsledkom uhlíka vystaveného obrovskému teplu a tlaku hlboko v zemi. Tento proces môže vyústiť do rôznych vnútorných charakteristík nazývaných „inklúzie“ a vonkajších charakteristík nazývaných nedokonalosti.

  Dozvědět se více
 • Brus diamantu

  Brus diamantu

  Brus diamantu označuje kvalitu uhlov diamantu, jeho proporcie, symetriu faziet, brilanciu, oheň a iskrenie. Tieto faktory priamo ovplyvňujú schopnosť diamantu žiariť spolu s jeho celkovou estetickou príťažlivosťou a je jedným z najdôležitejších faktorov diamantu.

  Dozvědět se více
 • Farba diamantu

  Farba diamantu

  Farba diamantu označuje aký biely alebo bezfarebný daný diamant je. GIA klasifikuje diamanty od D do Z, pričom D je najviac bezfarebný a Z obsahuje viditeľný hnedý alebo žltý odtieň. Prirodzene zafarbené diamanty mimo normálny rozsah farieb sa označujú ako fantazijné/efektné.

  Dozvědět se více
 • Certifikácia diamantu

  Certifikácia diamantu

  Ak sa rozhodnete zakúpiť si vzácny drahokam, určite si chcete byť istí, že je pravý. V Danfil Jewellery ponúkame 4 úrovne certifikátov k šperkom s diamantmi, ktoré potvrdzujú ich kvalitu a pôvod.

  Dozvědět se více
 • Kde začať

  Kde začať

  V prípade otázok sme vám k dispozícii na našej zákazníckej linke 485 110 116, online chate alebo osobne v našom showroome. Všetkých 5C sa vám pokúsime zhrnúť tak, aby sa v nich orientoval aj laik. Diamantmi sa zaoberáme viac než 25 rokov.

  Dozvědět se více