Certifikácia diamantov

O diamante sa hovorí, že je kráľom medzi kameňmi. Pokiaľ sa rozhodnete si taký vzácny drahokam obstarať, určite si chcete byť istý, že je pravý. Naša spoločnosť ponúka tri úrovne certifikátov ku šperkom s diamantmi, ktoré potvrdzujú ich kvalitu a pôvod.

1) Certifikát Danfil

Tento certifikát dodávame hlavne k malým drahým kameňom. Je rozdelený na dve časti – popis šperku a popis kameňa. U popisu šperku sa uvádza jeho prevedenie, vzor, rýdzosť a váha. U popisu kameňa sa uvádza jeho výbrusčistotafarba a celková váha v karátoch.

Certifikát pravosti diamantu

2) Certifikát súdneho znalca

Druhý certifikát k našim šperkom s diamantmi je poskytovaný súdnym znalcom v obore drahých kovov Pavlem Horákem. Tento certifikát pravosti je vlastne tiež znalecký posudok. Na certifikáte sú uvedené tieto údaje – popis, tvar a výbrus, rozmery, váha, druh, typ, farba, priehľadnosť, identifikačné znaky a celková odhadovaná maloobchodná cena. Zároveň k nemu dostanete ešte osvedčenie o pravosti šperku a prírodného kameňa v podobe malej kartičky, na ktorej sú údaje o šperku a kameni rozdelené. U popisu šperku je uvedená značka, prevedenie, vzor, rýdzosť a váha. U popisu kameňa je uvedený výbrus, kvalita, farba, počet kusov a celková váha v karátoch. Tento certifikát nie je dodávaný ku šperkom automaticky, iba na vyžiadanie s príplatkom 40 € za certifikát.

Certifikát súdneho znalca

3) Medzinárodný certifikát

Certifikát najvyššej úrovne je poskytovaný americkým gemologickým inštitútom G.I.A. Dostanete ho ku drahým kameňom od 0,30 karátu a vyššie. Viac o gemologickom inštitúte G.I.A. sa dozviete na https://www.gia.edu/. Tento certifikát sa dodáva k našim šperkom tiež len na vyžiadanie za príplatok.


Naše certifikáty a platobné metódy

  • puncovniurad.cz
  • payu.cz
  • VISA
  • Master Card
  • hrdantwerp.com
  • igiworldwide.com
  • gia.edu
Copyright © 2020 Briliantove-sperky.sk | Publikováno systémem delame-weby.cz
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.