Rozdiel medzi diamantmi a briliantmi

Veľa zákazníkov, hľadajúcich na internete šperky, často narážajú na problém. Pri výbere hľadajú diamanty, ale sú im väčšinou ponúkané brilianty. Mnoho z vás sa potom právom pýta, aký je v tom vlastne rozdiel. Radi vám ho vysvetlíme.

Diamanty a brilianty

Čo je diamant?

Slovom diamant označujeme nerast. Ide o kryštalickú formu uhlíka, ktorá vzniká v hornom zemskom plášti za vysokých teplôt a tlakov v ultrabazických vyvrelinách - kimberlitoch, lamproitoch a komatiitoch. V súčasnej dobe sa ťaží na niekoľkých miestach planéty, pričom najvyššej produkcie dosahujú štáty Botswana, Rusko a Kanada.

Diamant sa používa vo veľa oboroch, napríklad priemysle. Určite poznáte diamantové brúsne kotúče, ale málokto vie, že sa z diamantov vyrábajú napríklad špeciálne diamantové pasty. Najvýznamnejším oborom pre využitie diamantu je šperkárstvo. V ňom sa však nepoužívajú diamanty surové, ale za pomoci výbrusu sa upravujú. Jedným z najznámejších výbrusov diamantu je briliant.

Prečítajte si všetko o diamantoch

Čo je briliant?

Briliantový výbrus získal svoje meno z francúzštiny, v ktorej znamená "žiariaci" alebo "jasný". Jeho vznik sa datuje okolo roku 1910, avšak autorom výpočtu moderného briliantového výbrusu (v roku 1917) je Marcel Tolkowski, ktorý dokázal spočítať ideálny sklon uhlov faziet. Ideálny diamantový výbrus má 57 faziet, alebo plôšok, rozdelených nasledovne: Jednu hornú plôšku, ktorou sa celý výbrus začína, 32 horných faziet a 24 faziet v dolnej časti. Týmto tvarom je zaistené, že svetlo prechádzajúce diamantom sa odráža čo najlepším spôsobom pri celom farebnom spektre a maximálnej intenzite.Vďaka tomu sú briliantové šperky tak žiarivé a krásne

A práve preto sú brilianty jedny z najkrajších a najelegantnejších šperkov, ktorými môžete obdarovať svojich blízkych.

Pozrite si naše briliantové šperky


Naše certifikáty a platobné metódy

  • puncovniurad.cz
  • payu.cz
  • VISA
  • Master Card
  • hrdantwerp.com
  • igiworldwide.com
  • gia.edu
Copyright © 2019 Briliantove-sperky.sk | Publikováno systémem delame-weby.cz
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.