O šperkoch

Na tejto stránke nájdete informácie, ako sa správne starať o zlaté šperky a ako vybrať správnu veľkosť prsteňa. Ak chcete, aby vaše šperky vydržali celé generácie, je nutné sa o ne správne starať. No a aby ste napríklad zásnubné prstene alebo snubné prstene nosili radi, je dôležité vybrať tú správnu veľkosť, aby vás netlačili alebo naopak ste drahý šperky treba nestralili.

Meranie veľkosti

Meranie veľkosti

Hlavne u kúpa zásnubných prsteňov sa často stáva, že muž chce svoju budúcu snúbenicu prekvapiť. Ako ale správne zvoliť veľkosť tak, aby o tom nevedela? Jednoducho pomocou nášho návodu Multisizer Meranie multisizerom je veľmi presné a pohodlné . Ide o plastový prúžok so stupnicu v milimetroch, opatrený lupou. Navlieknite si ho (alebo jej/jemu) na prst, prevlieknite a utiahnite. Prúžok musí prst ľahko obťahovať a jeho pretiahnutie cez kĺb musí vyžadovať mierne úsilie a odpor. Keď toto zvládnete, pozrite sa na lupu, pod ktorou vidíte požadovaný priemer v milimetroch. Tajné meranie veľkosti Chcete zaobstarať prsteň ako prekvapenie, darček k výročiu alebo narodeninám? Použite metódu porovnávacích krúžkov, vďaka ktorým zistíte veľkosť prsteňov veľmi presne, nech by čokoľvek tušila, a prsteň tak bude krásnym prekvapením. Budete k tomu potrebovať niektorý z prsteňov, ktorý už žena nosí. V nestráženej chvíli si ho na moment požičajte z jej šperkovnice. PDF dokument s meracími krúžkami , ktorý si vytlačte. Potom k vytlačeným krúžkom priložte vzorový prsteň. Správnu veľkosť poznáte tak, že medzi krúžkom a vnútorným okrajom prsteňa nie je žiadne biele miesto. Čierna linka ale nesmie byť pod prsteňom - musí byť stále vidieť. Čo sa stane, keď zvolím zlú veľkosť? Nebojte sa, spoločne to vyriešime.  Veľkosť prsteňa vieme upraviť až o dve veľkosti. Navyše máte v našom e-shope prvú opravu zadarmo.  Stačí len poslať šperk vrátane faktúry a údajom o novej veľkosti na  našu adresu  a my Vám ho do 3 pracovných dní upravíme. Hradíte iba poštovné dobierkou za 1,70 € Nepoznáte Vašu veľkosť prsta? ZADARMO vám pošleme šikovného pomocníka na zistenie správnej veľkosti prsta. Neváhajte sa na nás obrátiť. Môžete volať našu zákaznicku linku +420 485 110 116, alebo napísať email na  info@briliantove-sperky.sk . Veľmi radi Vám poradíme a odpovieme na Vaše dotazy, poprípade pomôžeme s meraním. Multisizer posielame obyčajnou poštou , preto sa občas stane, že nedorazí bohužiaľ až do Vašej schránky. Ak sa tak stane, prosím, neváhajte sa ozvať a dohodnúť sa na poslaní nového.

Více

Starostlivosť o šperky

Starostlivosť o šperky

Aj keď sú šperky vyrobené z odolného zlata a diamantu, čo je najtvrdší nerast na Zemi, neznamená to, že sú nezničiteľné a že sa im nič nemôže stať. Pokiaľ má ich žiarivosť a krása vydržať, je potrebné dodržať niekoľko zásad nosenia šperkov a starostlivosť o nich. Pri akých aktivitách šperky nenosiť? ·  Práca s chemikáliami   ·  Návšteva bazénu ·  Práca s niektorými kozmetickými prípravkami   ·  Hrubšie manuálne práce ·  Šport   ·  Špinavá práca, pri ktorej hrozí znečistenie šperku Šperky skladajte, keď sa chytáte robiť hrubšie manuálne práce alebo pracovať s chemikáliami, napríklad čistiacimi prostriedkami na báze chlóru (Savo apod.).  Chlór spôsobuje sčernenie striebra a ani zlato sa jeho vplyvu nemusí vždy ubrániť . Nenoste šperky na šport. Drahé kamene aj kov môžu pri športových aktivitách utrpieť mechanické poškodenie. Ani styk s kozmetikou nerobí šperkom najlepšie.  Drahé kovy a drahé kamene nemajú rady farby na vlasy či parfumy  - kozmetika môže zanechať na šperkoch povlak, ktorý sa zle odstraňuje. Neberte si šperky na kúpanie v termálnych kúpeľoch ani chemicky ošetrovaných bazénoch. Keď šperk zložíte, uložte ho do látkou vystlanej kazety či šperkovnice  tak, aby sa nedotýkal ostatných Vašich klenotov, zabránite tým ich vzájomnému poškrabaniu. Čistenie a opravy šperkov Čistenie aj opravy šperkov  zverte odborníkom v klenotníctve a zlatníctve . Domáca skúška rýdzosti kovov Medzi maminkami, ktoré vyberajú  prvé náušnice  pre svoje dievčatka, kolujú rôzne rady, ako poznať, či je zlato dostatočne kvalitné a nespôsobí deťom kožné problémy.  Vyvarovanie je ale to najhoršie, čo môžete zlatým šperkom urobiť.  Na ich povrchu býva často špecifická vrstvička kovov, ktorá chráni ľudskú pokožku pred možným uvoľnením kovových prímesí, ktoré boli pri výrobe zlatej zliatiny použité. Vyvarením šperku sa táto vrstva môže narušiť a to môže mať za následok možné alergické reakcie. Preto platí:  šperky kupujte od spoľahlivých výrobcov , ktorí ako  Danfil Jewellery  používajú výhradne kvalitné šperkárske zlato, u ktorého vďaka starostlivému technologickému postupu a čistote prímesí nežiaduce uvoľňovanie prímesových kovov nehrozí.

Více
Prečo nakupovať šperky priamo od výrobcu?

Prečo nakupovať šperky priamo od výrobcu?

Nákup šperku, obzvlášť vo vyššej cenovej relácii, určite nie je pre väčšinu ľudí každodennou záležitosťou. Kúpa takéhoto šperku je záležitosťou veľkého významu, a to nielen finančného. Kvalitné šperky nás totiž sprevádzajú po zvyšok života. Charakterizujú nás, odhaľujú našu osobnosť ostatným. Kvôli tomu je veľmi dôležité pri kúpe dbať na to, u koho takýto šperk zaobstaráte. Predajcov klenotov je veľa, výrobcov už menej. Lenže rozdiel medzi nimi je pre kupujúceho veľmi veľký. Prečo, to sa hneď dozviete. Majstrovstvá a tradície Tieto dva pojmy znamenajú vo svete klenotov veľa, a to z jedného prostého dôvodu. Len majstri šperkári, ktorí sa svojej práci oddajú naplno, vytvoria tie najkrajšie šperky. Slávne svetové klenotníctva pôsobia na trhu už stovky rokov a napriek tomu nás dokážu zakaždým okúzliť novou kolekciou. Prečo? Jednoducho preto, pretože znalosti, know-how a láska k remeslu sa u nich predávajú z generácie na generáciu.  Každý výrobca pozná kvality svojich šperkárov, neustále ich vzdeláva, vylepšuje technológie výroby  a vďaka tomu tak vytvoria jedinečné dielo. Samotný predajca tieto starosti nemá. Určite aj poctivý predajca si vyberá kvalitných šperkárov, ale nevidí do zákulisia. Je odkázaný na kvalitu, ktorú mu výrobca dodá, ale nemôže ju ovplyvniť. Výrobca ale pri predaji svojich šperkov ručí za kvalitu svojim vlastným menom a nemôže si dovoliť chyby. Znalosti a skúsenosti Výrobca šperkov s mnohoročnou praxou presne vie, čo zákazníkom ponúknuť. Dobrý šperkári sa pravidelne zúčastňujú domácich aj zahraničných veľtrhov, kde zbierajú nové skúsenosti a poznávajú aktuálne trendy. Preto dokážu poradiť každému zákazníkovi a spoločne s ním vybrať ten pravý šperk.  Kvalitný výrobca šperkov nikdy nezabúda na to, že len vďaka spokojným zákazníkom môže naďalej budovať svoju značku . Nemá potrebu predávať každému za akúkoľvek cenu, ako mnohí predajcovia klenotov. Opravy a servis, esa v rukách výrobcov šperkov Jednoznačne najväčšia výhoda výrobcov šperkov.  Veľmi často sa stáva, že kupujúci je pri reklamácii u predajcu veľmi nemilo prekvapený , a to z niekoľkých možných dôvodov: reklamácia trvá veľmi dlho opravu šperku nie je možné vykonať vôbec, keďže obchodník ukončil s výrobcom spoluprácu predajca šperkov nemôže vašej reklamácii vyhovieť, pretože výrobca už daný model šperku nevyrába a veľa ďalších Toto sa vám ale u výrobcu nestane . Ten totiž presne vie, ako daný šperk vyrobil, a preto ho vie tiež vždy spraviť. Disponuje všetkými časťami vášho šperku, a tak nie je problém vymeniť vypadnutý kameň alebo urobiť iné čiastkové opravy. Vlastní stroje na ich výrobu, a preto je vo vybavení reklamácie z hľadiska času oproti obyčajnému predajcovi nedosiahnuteľný. U výrobcu nečakáte týždne a mesiace, ale len dni. Neriskujte stratu peňazí a rozčarovanie pri kúpe drahého šperku Kúpte si šperk priamo u výrobca ako sme my, pretože jedine tak budete mať záruku, že sa z klenotu budete tešiť mnoho ďalších rokov.

Více


Naše certifikáty a platobné metódy

  • puncovniurad.cz
  • payu.cz
  • VISA
  • Master Card
  • hrdantwerp.com
  • igiworldwide.com
  • gia.edu
Copyright © 2020 Briliantove-sperky.sk | Publikováno systémem delame-weby.cz
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.