Prečo nakupovať šperky priamo od výrobcu?

Nákup šperku, obzvlášť vo vyššej cenovej relácii, určite nie je pre väčšinu ľudí každodennou záležitosťou. Kúpa takéhoto šperku je záležitosťou veľkého významu, a to nielen finančného. Kvalitné šperky nás totiž sprevádzajú po zvyšok života. Charakterizujú nás, odhaľujú našu osobnosť ostatným. Kvôli tomu je veľmi dôležité pri kúpe dbať na to, u koho takýto šperk zaobstaráte. Predajcov klenotov je veľa, výrobcov už menej. Lenže rozdiel medzi nimi je pre kupujúceho veľmi veľký. Prečo, to sa hneď dozviete.

výroba zlatého prsteňa

Majstrovstvá a tradície

Tieto dva pojmy znamenajú vo svete klenotov veľa, a to z jedného prostého dôvodu. Len majstri šperkári, ktorí sa svojej práci oddajú naplno, vytvoria tie najkrajšie šperky. Slávne svetové klenotníctva pôsobia na trhu už stovky rokov a napriek tomu nás dokážu zakaždým okúzliť novou kolekciou. Prečo? Jednoducho preto, pretože znalosti, know-how a láska k remeslu sa u nich predávajú z generácie na generáciu. Každý výrobca pozná kvality svojich šperkárov, neustále ich vzdeláva, vylepšuje technológie výroby a vďaka tomu tak vytvoria jedinečné dielo. Samotný predajca tieto starosti nemá. Určite aj poctivý predajca si vyberá kvalitných šperkárov, ale nevidí do zákulisia. Je odkázaný na kvalitu, ktorú mu výrobca dodá, ale nemôže ju ovplyvniť. Výrobca ale pri predaji svojich šperkov ručí za kvalitu svojim vlastným menom a nemôže si dovoliť chyby.

Znalosti a skúsenosti

Výrobca šperkov s mnohoročnou praxou presne vie, čo zákazníkom ponúknuť. Dobrý šperkári sa pravidelne zúčastňujú domácich aj zahraničných veľtrhov, kde zbierajú nové skúsenosti a poznávajú aktuálne trendy. Preto dokážu poradiť každému zákazníkovi a spoločne s ním vybrať ten pravý šperk. Kvalitný výrobca šperkov nikdy nezabúda na to, že len vďaka spokojným zákazníkom môže naďalej budovať svoju značku. Nemá potrebu predávať každému za akúkoľvek cenu, ako mnohí predajcovia klenotov.

Opravy a servis, esa v rukách výrobcov šperkov

Jednoznačne najväčšia výhoda výrobcov šperkov. Veľmi často sa stáva, že kupujúci je pri reklamácii u predajcu veľmi nemilo prekvapený, a to z niekoľkých možných dôvodov:

 • reklamácia trvá veľmi dlho
 • opravu šperku nie je možné vykonať vôbec, keďže obchodník ukončil s výrobcom spoluprácu
 • predajca šperkov nemôže vašej reklamácii vyhovieť, pretože výrobca už daný model šperku nevyrába
 • a veľa ďalších

Toto sa vám ale u výrobcu nestane. Ten totiž presne vie, ako daný šperk vyrobil, a preto ho vie tiež vždy spraviť. Disponuje všetkými časťami vášho šperku, a tak nie je problém vymeniť vypadnutý kameň alebo urobiť iné čiastkové opravy. Vlastní stroje na ich výrobu, a preto je vo vybavení reklamácie z hľadiska času oproti obyčajnému predajcovi nedosiahnuteľný. U výrobcu nečakáte týždne a mesiace, ale len dni.

Neriskujte stratu peňazí a rozčarovanie pri kúpe drahého šperku

Kúpte si šperk priamo u výrobca ako sme my, pretože jedine tak budete mať záruku, že sa z klenotu budete tešiť mnoho ďalších rokov.


Naše certifikáty a platobné metódy

 • puncovniurad.cz
 • payu.cz
 • VISA
 • Master Card
 • hrdantwerp.com
 • igiworldwide.com
 • gia.edu
Copyright © 2019 Briliantove-sperky.sk | Publikováno systémem delame-weby.cz
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.