Biele zlato a alergie

Biele zlato je u nás v posledných rokoch veľmi obľúbené. Šperky z bieleho zlata vyžarujú modernosť a dizajnérov biele zlato často inšpiruje k hľadaniu nových tvarov a motívov. Diamantové šperky z bieleho zlata okúzľujú chladnou, trblietavou krásou, evokujú vycibrený vkus a luxus.

biele zlato

Z hľadiska možných alergických reakcií na šperky z bieleho zlata je nutné mať na pamäti, že do všetkého šperkárskeho zlata sa pridávajú prímesi, ktoré zlatej zliatine dajú potrebné vlastnosti, predovšetkým tvárnosť, kujnosť, pevnosť, farbu atd. Oproti zlatu žltému je u zlata bieleho v zliatine prítomný najmenej jeden bieli kov - najčastejšie nikel, eventuálne mangán, striebro, ale tiež palladium a platina.

Možnosť alergickej reakcie na biele zlato je väčšinou daná prítomnosťou niklu. Reakcia má potom podobu drobnej kožnej vyrážky, zároveň ale nie je známe, že by zlatnícke zliatiny s obsahom niklu naozaj spôsobovali nejaké škody na zdraví. Možné uvoľňovanie niklu z bieleho zlata použitého k výrobe šperkov sa prísne riadi európskymi smernicami, ktorého plnenie zaisťuje Puncový úrad SR. Pre podmienky možnej miery uvoľňovania niklu zo šperkárskych kovov viď. nariadenie EU 552/2009.

Nikel je nutná prímes a platí, že jeho nežiaduce uvoľňovanie závisí na čistote prímesí a na technologickom postupe, ktorým je biele zlato vyrábané. Kvalitne vyrobené biele zlato, ktoré Danfil Jewellery výhradne používa, nežiaducim uvoľňovaním niklu v žiadnom prípade nehrozí.

Citlivým jedincom, ktorí si chcú byť istejší, že ich šperky nepotrápia, je možné odporučiť žlté zlato, pri ktorého výrobe je okrem rýdzeho zlata použité striebro. Alergie na zlato a striebro sú, na rozdiel od reakcií na iné kovy, veľmi výnimočné.

Prečítajte si o alergii na žlté zlato


Naše certifikáty a platobné metódy

  • puncovniurad.cz
  • payu.cz
  • VISA
  • Master Card
  • hrdantwerp.com
  • igiworldwide.com
  • gia.edu
Copyright © 2020 Briliantove-sperky.sk | Publikováno systémem delame-weby.cz
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.