Filip Horák Jewellery

Zakladateľ Filip Horák, je nositeľom mena rodu zlatníkov a šperkárov, ktorí tvoria šperky najvyššej kvality. Históriu svojho vlastného mena začal budovať na pevných základoch spoločnosti DIAMANT Liberec s.r.o., už v roku 1992, neskôr premenovanej na Horák & Syn, s.r.o.. Táto spoločnosť si vždy udržala najvyššiu kvalitu a stabilnú pozíciu vo výrobe zlatých a strieborných šperkov. Vynikala predovšetkým svojim dizajnom a vynikajúcou ručnou prácou.

Zlaté šperky Filip Horák Jewellery

O niekoľko rokov neskôr bol už skúseným zlatníkom Filipom Horákom založená firma DANFIL DIAMONDS. V tejto firme sú vyberaný tí najlepší šperkári a dizajnéri, ktorí sa sústredia na výrobu exkluzívnych šperkov. Pod značkou DANFIL možno nájsť oku lahodiace briliantové šperky, v ktorých sa stretne všetko, čo vyjadruje značku DANFIL DIAMONDS. Kvalitu, vycibrenosť a klasický dizajn, ktorý prináša Filip Horák v jedinečných kolekciách tejto značky.

Kvalitu a dizajn kolekcií týchto značiek možno už teraz nájsť pod obchodným menom spoločnosti FILIP HORÁK JEWELLERY s.r.o. Túto obchodnú značkou chce Filip Horák definitívne vniesť svojím menom do sveta výnimočných šperkárov a dizajnérov. Zostavil preto vo svojej firme mladý a kreatívny kolektív šperkárov, technológov a dizajnérov.

Kolekce zltých šperku Filip HorákŠperky sú vytvorené unikátnou technikou ručnej montáže. Tieto šperky je možné vytvárať v rozmanitých tvaroch, ktoré môžu tvoriť spoločné kolekcie, či jediný šperk, unikátny na celom svete. Táto ručná technika je málo používaná a pomaly zaniká. Filip Horák Jewellery sa snaží obnoviť techniku ručnej montáže v regióne, kde mala svoju dlhoročnú tradíciu a to v Jizerskom regióne Českej republiky, kde sa už po mnoho generácií dedia šperkárske technológie z otca na syna.

Ručná montáž je technika, kde sa vytĺkaním, rezaním, ohýbaním a strihaním zosadí z plechov drahého kovu výrobok, ktorý sa následne sleduje, opiluje a dobrúsi do požadovanej podoby. Používa sa tam, kde je potrebné vyrobiť malé série či originálny kus šperku. Táto technika sa stáva opomínanou vďaka náročnosti a vyššiemu podielu ručnej práce. Napriek tomu chce spoločnosť Filip Horák Jewellery túto zložitú a unikátnu prácu, spojenú s vlastným dizajnom a kvalitou, sprostredkovať celému svetu. Záverečnou úpravou šperkov je ručné rytie a leštenie. Rytie je jedna z najdôležitejších súčastí výrobného postupu. Dobre a kvalitne rytý šperk vyžaduje trpezlivosť a veľkú skúsenosť.

Zlaté šperky z kolekcie Filip Horák Fashions

        Prstene z kolekcie

        Náušnice z kolekcie

        Prívesky z kolekcie

Prsten z kolekcie Filip Horák Fashions Náušnice z kolekcie Filip Horák Fashions Prívesek z kolekcie Filip Horák Fashions

Naše certifikáty a platobné metódy

  • puncovniurad.cz
  • payu.cz
  • VISA
  • Master Card
  • hrdantwerp.com
  • igiworldwide.com
  • gia.edu
Copyright © 2020 Briliantove-sperky.sk | Publikováno systémem delame-weby.cz
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.