Rubín, kámeň lásky a vášne

zlaté moderné rubínové šperky

Rubíny sú kráľovské drahokamy, ktoré vynikajú svojou sýto červenou farbou. Červená farba v nás prebúdza najintenzívnejšie emócie, ako je vášeň alebo láska a posilňuje našu životnú vitalitu. Rubíny boli vždy veľmi obľúbené medzi kráľovskými rodinami, a preto zdobia aj české korunovačné klenoty. V starovekej reči sanskrt je rubín nazývaný „ratnaraj“, čo znamená kráľ všetkých drahokamov.

Rubín a jeho liečivé vlastnosti

Rubín je skvelý ochranný kameň, ktorý dodáva životnú energiu a rovnováhu. Zvyšuje motiváciu, prebúdza v nás silné emócie, ako je láska a vášeň. Rubín dokáže odstrániť z cesty zlosť a všetko negatívne. Má liečivé účinky najmä na srdce a obehový systém. Z tela pomáha vylučovať jedovaté látky a pomáha zlepšovať zrak. Najlepšie pôsobí na narodených v znamení Barana, Raka, Leva, Škorpióna a Ryby. Ako mesačnému kameňu mu bol priradený júl.

prírodné rubíny

Odkiaľ rubíny pochádzajú?

Historicky najstaršie rubíny pochádzajú z Cejlónu, tieto srílanské rubíny majú malinovú farbu. Neskôr sa na trhu objavili rubíny z Barmy, Thajska a Kambodže. Sýto červené rubíny „holubičia krv“ pochádzajú z Barmy, preto sú barmské rubíny obvykle najkvalitnejšie.

Čistý rubín môže byť cennejší než diamant

Na rubínoch posudzujeme, rovnako ako na diamantoch, ich čistotu. Len veľmi vzácne je možné nájsť rubíny bez rôznych prasklín a trhliniek. Čisté kamene s vyšším počtom karátov sú veľmi vzácne, preto ich cena môže byť vyššia než cena rovnako veľkého diamantu. Malé inklúzie (kazy) v rubínoch sa nazývajú ihličky, tie znižujú kvalitu a teda aj cenu kameňa. Je však známe, že niektoré inklúzie vytvárajú zaujímavé obrazce, ktoré môžu hodnotu kameňa naopak niekoľkonásobne zvýšiť.

Najdrahší rubín na svete

Najdrahší rubín na svete je Sunrise Ruby, ktorý má váhu 25,6 ct teda takmer 5,1 g. Tento kameň bol zasadený do prsteňa Cartier spolu s dvomi diamantami a v roku 2015 bol na aukcii v Sotheby vydražený za 30 miliónov amerických dolárov.

Kvalita rubínov

Kvalitu rubínov odhalí najmä farba

Ich cenu určuje prevažne sýtosť zafarbenia, farby rubínov prechádzajú od oranžovo-červenej až po ružovú s nádychom do fialova. Najjasnejšie sýto červené rubíny nazývané „holubičia krv“ sú najcennejšie. Rubín nesmie byť príliš tmavý, pretože tak by strácal svoj lesk.

Svetlo ružový rubín je považovaný za iný druh korundu a to za ružový zafír. Aj keď v niektorých krajinách, ako je Srí Lanka, bol ružový zafír vždy klasifikovaný ako rubín. Na červenom zafarbení rubína sa podieľa prevažne chróm, ktorý spolu s korundom tvoria tento drahokam. Rubíny sú spolu so zafírmi, smaragdami a samozrejme diamantami najvzácnejšími drahými kameňmi.

Srdce z rubínu

Menšie rubíny bývajú najčastejšie vybrúsené do oválneho a cushion tvaru (vankúšik). Častý je tiež briliantový, čiže guľatý výbrus. Ostatné výbrusy ako triangel, srdce alebo emerald sú častejšie na väčších kameňoch.

rubínové šperky

Rubínové šperky

Šperky s rubínmi sú neprehliadnuteľné a pôsobia veľmi luxusne. Sú spájané s bohatstvom a prosperitou ako samotný rubín. Hodia sa tak na mimoriadne udalosti. Ženy s rubínovými šperkami vynikajú svojou krásou a odvahou.

Na využitie liečebných účinkov rubína sa odporúča nosiť na srdci alebo na prste. Preto môže byť ideálnou voľbou decentný zlatý prívesok s rubínom, náušnice s rubínom lebo očarujúci rubínový prsteň.

Nebyl nalezen žádný komentář

Magické perly s liečivou silou

Perla je prekrásny drahokam, ktorý je opradený mnohými legendami a mýtmi. Ako duchovný symbol nájdete perlu snáď v každom náboženstve. Od pradávna je perla stelesnením moci, šťastia a múdrosti. Býva im tiež často prisudzovaná magická moc i liečivá sila. Názor na to, čo perly prinášajú, sa medzi ľuďmi síce rôzni, všetci sa však zhodnú na tom, že keď perly darujete, obdarovanej osobe budú prinášať šťastie.

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Noste šperky ako celebrity

Každá žena je už sama o sebe krásna, trochu lesku a trblietania briliantov však ešte nikdy nikomu neuškodilo, nie? 🙂

A o tom, že celebrity sa trblietavým diamantom blysknú radi, či už len cestou ráno pre kávu alebo na slávnostnom galavečere sa môžete presvedčiť v našom dnešnom článku. Inšpirujte sa u nás a doprajte si podobný skvost z kolekcie Danfil Diamonds aj vy. Či si kúpite šperk sama alebo sa páni inšpirujú pri výberu darčeka, môžete hovoriť o dobrej investícii. Krása každej ženy s briliantovými šperkami vynikne.

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Vlastným fotoateliérom to ešte len začalo. Pomôžete nám aj vy?

Svoje oznámenie môžeme vyjadriť mnohými umeleckými formami, básňou, piesňou alebo napríklad fotografiou. A práve tá posledná možnosť je zrovna pre nás tá najdôležitejšia. Pýtate sa prečo? Pretože každý šperk, ktorý vzniká od obyčajnej kresby, mení sa pred očami z návrhu do skutočných tvarov, prechádza rukami niekoľkých zlatníkov a šperkárov nesie svoj jedinečný príbeh, má svoju dušu. A ako lepšie preniesť emócie, ktoré do našich šperkov dávame než práve krásnou fotkou?

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Halloween, ktorý si vaše deti zamilujú

halloween 2018

Deň, keď strašidlá ožívajú. Deň, ktorý je plný strašidelných zvukov i tajomnej atmosféry. Jednoducho deň, ktorý si vaše deti obľúbia. Aj napriek tomu, že u nás nie je Halloween ešte úplne zabehnutým sviatkom, medzi deťmi je veľmi obľúbený. V tento deň, ktorý ten rok pripadá na stredu 31. októbra, sa môžu deti zabaviť vymýšľaním strašidelných kostýmov a tešiť sa na sladkosti, ktoré s týmto sviatkom neodmysliteľne súvisia.

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Rozhovor s brand manažérkou Danfil Diamonds: „Na trhu chceme byť úspešnou a silnou značkou“

Rozhovor s brand manažérkou Danfil Diamonds

„Každá dobrá značka, alebo, ak chcete, úspešný brand, musí na trhu zaujať, musí ponúknuť niečo navyše. Samotný produkt dnes totiž už zďaleka nestačí. Dôležité je získať pozornosť“ hovorí Lenka Jurigová, brand manažérka Danfil Diamonds. Ako a čo všetko pre to musí urobiť sa dozviete v rozhovore, ktorý pre vás pripravila naša blogerka Míša.

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Jesenné trendy pre malé princezné

Detské náušnice Cutie Jewellery

Aj keď sa niekomu môže jeseň zdať sivá, je to práve naopak, jeseň je obdobím plným farieb. A farby sú všade, kam sa pozriete, vo farbe jesenného lístia aj vo farbe zlatého slnka. Chcete rozžiariť jesenný deň svojim najmenším? Každá malá parádnica si zamiluje zábavné náušnice so zvieratkami i náušnice s kamienkami vo farbách jesene. Ktoré z náušníc našej značky Cutie urobia vášmu dievčatku radosť?

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

U nás vianočné prípravy začali!

Nová kolekcia Danfil

Médiá, módny priemysel, lifestylové časopisy, svetová populácia, tí všetci na nás stále tlačia s novými a novými trendami, ktoré – ako inak – chceme nosiť tiež:) Inak to nebude ani vo svete šperkov, ba naopak. Ten je totiž veľakrát ďalej, než sa môže zdať. Kolekcia šperkov, podobne ako kolekcia oblečenia či topánok, vzniká o niekoľko sezón dopredu. Návrhári tých najúspešnejších módnych domov určujú, čo sa bude nosiť, aký bude trend sezóny a aké farby budú sprevádzať dané obdobie. Inými slovami, čo bude IN. Preto je aj pre nás nesmierne dôležité sledovať tieto trendy a vytvárať kolekcie, ktoré vám ale predstavíme až o niekoľko mesiacov neskôr. A verte, že je to niekedy na nevydržanie. Prečo? Čítajte ďalej:)

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Čaro jarnej svadby

Jarná svadba

Asi každá nevesta bude súhlasiť s tvrdením, že jej svadobný deň je jedným z najkrajších dní na svete. A svadba v každom ročnom období má niečo do seba. Svadba v zime prináša rozprávkovú atmosféru zabalenú do trblietania snehu, svadba na jeseň okúzľuje zafarbením listov. Najobľúbenejšie letné svadby do tohto výnimočného dňa vnášajú teplé slnečné lúče. V čom sú jedinečné jarné svadby? Podľahnite ich čaru aj vy.

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář