Noste šperky ako celebrity

Každá žena je už sama o sebe krásna, trochu lesku a trblietania briliantov však ešte nikdy nikomu neuškodilo, nie? 🙂

A o tom, že celebrity sa trblietavým diamantom blysknú radi, či už len cestou ráno pre kávu alebo na slávnostnom galavečere sa môžete presvedčiť v našom dnešnom článku. Inšpirujte sa u nás a doprajte si podobný skvost z kolekcie Danfil Diamonds aj vy. Či si kúpite šperk sama alebo sa páni inšpirujú pri výberu darčeka, môžete hovoriť o dobrej investícii. Krása každej ženy s briliantovými šperkami vynikne.

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Vlastným fotoateliérom to ešte len začalo. Pomôžete nám aj vy?

Svoje oznámenie môžeme vyjadriť mnohými umeleckými formami, básňou, piesňou alebo napríklad fotografiou. A práve tá posledná možnosť je zrovna pre nás tá najdôležitejšia. Pýtate sa prečo? Pretože každý šperk, ktorý vzniká od obyčajnej kresby, mení sa pred očami z návrhu do skutočných tvarov, prechádza rukami niekoľkých zlatníkov a šperkárov nesie svoj jedinečný príbeh, má svoju dušu. A ako lepšie preniesť emócie, ktoré do našich šperkov dávame než práve krásnou fotkou?

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Halloween, ktorý si vaše deti zamilujú

halloween 2018

Deň, keď strašidlá ožívajú. Deň, ktorý je plný strašidelných zvukov i tajomnej atmosféry. Jednoducho deň, ktorý si vaše deti obľúbia. Aj napriek tomu, že u nás nie je Halloween ešte úplne zabehnutým sviatkom, medzi deťmi je veľmi obľúbený. V tento deň, ktorý ten rok pripadá na stredu 31. októbra, sa môžu deti zabaviť vymýšľaním strašidelných kostýmov a tešiť sa na sladkosti, ktoré s týmto sviatkom neodmysliteľne súvisia.

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Rozhovor s brand manažérkou Danfil Diamonds: „Na trhu chceme byť úspešnou a silnou značkou“

Rozhovor s brand manažérkou Danfil Diamonds

„Každá dobrá značka, alebo, ak chcete, úspešný brand, musí na trhu zaujať, musí ponúknuť niečo navyše. Samotný produkt dnes totiž už zďaleka nestačí. Dôležité je získať pozornosť“ hovorí Lenka Jurigová, brand manažérka Danfil Diamonds. Ako a čo všetko pre to musí urobiť sa dozviete v rozhovore, ktorý pre vás pripravila naša blogerka Míša.

Léňa, študovala si odevný dizajn a návrhárstvo. Aká bola vlastne tvoja cesta až k šperku?

Popravde povedané, k tejto pozícii som sa dostala ako slepá k husliam (smiech). Venujem sa intenzívne svadbám, navrhujem svadobné šaty, pracovala som tiež ako svadobná koordinátorka a keďže Danfil Diamonds vyrába tiež nádherné snubné prstene, spoluprácu sme nadviazali hlavne vďaka spojeniu týchto dvoch odvetví. Riaditeľ spoločnosti, Filip Horák, ma oslovil na základe mojich skúseností a citu pre detail, ako sám s obľubou hovorí: „Léňa má dobré oko, ona to urobí.“ (smiech)

Boho styl
Boho styl – Foto: Barbora Bistiaková

A máš vo firme na starosť len snubné prstene?

Snubné prstene sú vlastne len malý zlomok mojej práce, na starosti mám aj ostatné diamantové šperky pod značkou Danfil Diamonds. K mojej práci patrí aj sledovanie trendov a vytváranie nových kolekcií. Na tom sa potom dá ďalej stavať. Módny svet ide neustále dopredu a trendy sa striedajú veľmi rýchlo, trh sa plní, a aby sme boli úspešní, musíme držať krok, či ešte lepšie, byť o krok napred. Preto potrebujeme pracovať na nových modeloch a skvelých vizuáloch.

Navrhuješ teda aj šperky?

V podstate sa to tak dá povedať, celú zásluhu si za to však určite prisvojovať nemôžem. Ja dávam akýsi prvotný impulz, ale to hlavné majú potom na starosť naši grafici, konkrétne Jan Fanta, bez ktorého by som sa nepohla z miesta. Je to veľmi talentovaný šperkár a grafik, ktorý moju myšlienku a návrh načmáraný rukou ďalej rozkreslí a prevedie do 3D formátu, podľa ktorého sa potom kolekcia vyrába.

Prsteň z Anjelské kolekcie
Prsteň z Anjelské kolekcie

Máš úplne voľnú ruku, čo sa týka navrhovania nových šperkov?

Každá kolekcia by mala mať hlavu a pätu, takže úplne voľnú ruku bohužiaľ nemám. Kolekcia musí byť sezónne naplánovaná a tiež musí spĺňať určité parametre. Sme firma, vyrábajúca zlaté šperky s briliantmi alebo drahými kameňmi cenovo dostupné nášmu trhu. Nechcem sa preto púšťať do návrhov šperku za milióny (smiech).

Zlatý zásnubný prsteň s diamantom
Zlatý zásnubný prsteň s diamantom

Čo všetko teda ešte brand manager zaisťuje?

Predovšetkým kampane a to akou formou naše šperky budeme prezentovať na trhu. Keď sa vytvorí nová kolekcia musí ju sprevádzať kampaň. Obsah kampane vytvorím ja a stratégiu predaja už ďalej vymýšľajú projektoví manažéri. Ako celý proces prebieha, sme už popisovali v predchádzajúcom článku o tom, ako vzniká Vianočná kampaň.

Spravujem tiež sociálne siete, veľmi ma teraz baví práca s instagramom. Rada skúšam nové veci, a tak sa momentálne učím napríklad aj fotiť so zrkadlovkou. Zariadili sme si priamo u nás štúdio, ktoré je vybavené profesionálnou technikou, s ktorou sa učím pracovať. Je to zábava, ktorá ale vyžaduje veľa trpezlivosti.

Sledujte nás na Facebooku✓ a Instagrame✓, nech vám neutečie žiadny ďalší zaujímavý rozhovor!

Zlaté prstene s farebnými drahokamami
Zlaté prstene s farebnými drahokamami
Nebyl nalezen žádný komentář

Jesenné trendy pre malé princezné

Detské náušnice Cutie Jewellery

Aj keď sa niekomu môže jeseň zdať sivá, je to práve naopak, jeseň je obdobím plným farieb. A farby sú všade, kam sa pozriete, vo farbe jesenného lístia aj vo farbe zlatého slnka. Chcete rozžiariť jesenný deň svojim najmenším? Každá malá parádnica si zamiluje zábavné náušnice so zvieratkami i náušnice s kamienkami vo farbách jesene. Ktoré z náušníc našej značky Cutie urobia vášmu dievčatku radosť?

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

U nás vianočné prípravy začali!

Nová kolekcia Danfil

Médiá, módny priemysel, lifestylové časopisy, svetová populácia, tí všetci na nás stále tlačia s novými a novými trendami, ktoré – ako inak – chceme nosiť tiež:) Inak to nebude ani vo svete šperkov, ba naopak. Ten je totiž veľakrát ďalej, než sa môže zdať. Kolekcia šperkov, podobne ako kolekcia oblečenia či topánok, vzniká o niekoľko sezón dopredu. Návrhári tých najúspešnejších módnych domov určujú, čo sa bude nosiť, aký bude trend sezóny a aké farby budú sprevádzať dané obdobie. Inými slovami, čo bude IN. Preto je aj pre nás nesmierne dôležité sledovať tieto trendy a vytvárať kolekcie, ktoré vám ale predstavíme až o niekoľko mesiacov neskôr. A verte, že je to niekedy na nevydržanie. Prečo? Čítajte ďalej:)

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Čaro jarnej svadby

Jarná svadba

Asi každá nevesta bude súhlasiť s tvrdením, že jej svadobný deň je jedným z najkrajších dní na svete. A svadba v každom ročnom období má niečo do seba. Svadba v zime prináša rozprávkovú atmosféru zabalenú do trblietania snehu, svadba na jeseň okúzľuje zafarbením listov. Najobľúbenejšie letné svadby do tohto výnimočného dňa vnášajú teplé slnečné lúče. V čom sú jedinečné jarné svadby? Podľahnite ich čaru aj vy.

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Na počesť žien

Na počesť žien

Už na prelome 6. a 5. storočia pred Kristom slávny čínsky učiteľ a filozof Konfucius prehlásil: „Sto mužov môže postaviť tábor, len žena dokáže vytvoriť domov.“ Súhlasíte s tým, že bez ženského elementu by to v živote nešlo, a tiež s tým, že si ženy svoj sviatok v podobe Medzinárodného dňa žien skutočne zaslúžia? Kedy sa vlastne tento sviatok začal oslavovať prvý krát? A akými darčekmi ženy v tento špeciálny deň potešíte?

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Malé princezné a ich šperky

detské náušnice Cutie

K ženám krásne šperky neodmysliteľne patria. Tie najvzácnejšie väčšinou uchovávame už z dôb, keď sme boli malé a dostali sme ich k príležitosti narodenia alebo krstín. Obdivuje vaše malé dievčatko vašu šperkovnicu? Aj malé princezné si zaslúžia svoje vlastné šperky, ktoré im budú robiť radosť každý deň. Už ste videli našu ponuku detských náušničiek Cutie? Že nie? Teraz je správny čas si ju prezrieť, veď náušnice Cutie nosia aj dievčatká slávnych českých blogeriek.

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář