U nás vianočné prípravy začali!

Nová kolekcia Danfil

Médiá, módny priemysel, lifestylové časopisy, svetová populácia, tí všetci na nás stále tlačia s novými a novými trendami, ktoré – ako inak – chceme nosiť tiež:) Inak to nebude ani vo svete šperkov, ba naopak. Ten je totiž veľakrát ďalej, než sa môže zdať. Kolekcia šperkov, podobne ako kolekcia oblečenia či topánok, vzniká o niekoľko sezón dopredu. Návrhári tých najúspešnejších módnych domov určujú, čo sa bude nosiť, aký bude trend sezóny a aké farby budú sprevádzať dané obdobie. Inými slovami, čo bude IN. Preto je aj pre nás nesmierne dôležité sledovať tieto trendy a vytvárať kolekcie, ktoré vám ale predstavíme až o niekoľko mesiacov neskôr. A verte, že je to niekedy na nevydržanie. Prečo? Čítajte ďalej:)

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Čaro jarnej svadby

Jarná svadba

Asi každá nevesta bude súhlasiť s tvrdením, že jej svadobný deň je jedným z najkrajších dní na svete. A svadba v každom ročnom období má niečo do seba. Svadba v zime prináša rozprávkovú atmosféru zabalenú do trblietania snehu, svadba na jeseň okúzľuje zafarbením listov. Najobľúbenejšie letné svadby do tohto výnimočného dňa vnášajú teplé slnečné lúče. V čom sú jedinečné jarné svadby? Podľahnite ich čaru aj vy.

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Na počesť žien

Na počesť žien

Už na prelome 6. a 5. storočia pred Kristom slávny čínsky učiteľ a filozof Konfucius prehlásil: „Sto mužov môže postaviť tábor, len žena dokáže vytvoriť domov.“ Súhlasíte s tým, že bez ženského elementu by to v živote nešlo, a tiež s tým, že si ženy svoj sviatok v podobe Medzinárodného dňa žien skutočne zaslúžia? Kedy sa vlastne tento sviatok začal oslavovať prvý krát? A akými darčekmi ženy v tento špeciálny deň potešíte?

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Malé princezné a ich šperky

detské náušnice Cutie

K ženám krásne šperky neodmysliteľne patria. Tie najvzácnejšie väčšinou uchovávame už z dôb, keď sme boli malé a dostali sme ich k príležitosti narodenia alebo krstín. Obdivuje vaše malé dievčatko vašu šperkovnicu? Aj malé princezné si zaslúžia svoje vlastné šperky, ktoré im budú robiť radosť každý deň. Už ste videli našu ponuku detských náušničiek Cutie? Že nie? Teraz je správny čas si ju prezrieť, veď náušnice Cutie nosia aj dievčatká slávnych českých blogeriek.

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

More lásky

More lásky

Ktorý mesiac praje zamilovaným viac než práve február? Mesiac, ktorý je naplnený bozkami a symbolmi zamilovaných, vďaka sviatku svätého Valentína, ktorý sa každoročne oslavuje 14. februára. Tento deň tiež priamo zvádza na romantickú žiadosť o ruku. Pripravili sme si pre vás tipy na oslavu svätého Valentína a priblížime vám tiež kuriózne žiadosti o ruku naprieč svetom.

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Február, mesiac zamilovaných

Február je mesiac, ktorý patrí zamilovaným nielen kvôli tomu, že dátum 14. 2. pripadá na sviatok svätého Valentína, teda sviatok lásky. Zasnežený mesiac, keď si zamilovaní ľudia môžu spoločne bez výčitiek zaliezť pod deku a užívať si vzájomnú blízkosť, jednoducho zamilovaným praje. Horiaci kozub a zasnežená príroda tiež vytvárajú nezameniteľnú atmosféru pre romantickú žiadosť o ruku alebo zimnú svadbu. Bude február priať tiež vašej láske?

Zakrúžkujte si v kalendári 14. 2.

Sviatok svätého Valentína, deň, ktorý praje zamilovaným. Pre niekoho je to však len ďalšia príležitosť na vyjadrenie lásky. Nech už máte vzťah k tomuto dňu akýkoľvek, nemali by ste naň zabudnúť. Vašej polovičke, ktorá robí váš život krajším, určite urobí radosť bozk, kytica alebo krásny šperk.

Briliantové zlaté srdce
Briliantové zlaté srdce

Mesiac, ktorý praje žiadosti o ruku

Ako sme už naznačili v úvode, mesiac február je ideálnym obdobím pre romantickú žiadosť o ruku. V prípade, že si pred svoju vyvolenú kľaknete na svätého Valentína, bude vašu žiadosť sprevádzať romantická atmosféra, ktorá je s týmto dňom spojená. Svoju milú však môžete požiadať aj v iný deň. O nezameniteľnú atmosféru sa postará tiež zasnežená horská chata.

Prsteň s diamantmi a rubínmi
Prsteň s diamantmi a rubínmi

Zimná svadba

Zimné svadby sú čím ďalej viac obľúbené. Aj keď väčšina párov stále dáva prednosť teplejším mesiacom, zima má rozhodne niečo do seba. Najväčšia snehová pokrývka je u nás nameraná práve vo februári, takže je veľmi pravdepodobné, že sa nádhernou kulisou vašej svadby stane trblietavý sneh. Spomienky na váš deň budú jednoducho ako vystrihnuté z rozprávky. A svadobnými fotografiami so zasneženou krajinou každého okúzlite.

 

Nebyl nalezen žádný komentář

Už ste vybrali darček na Valentína?

Sviatok svätého Valentína, ktorý sa každoročne oslavuje 14. februára, je sviatkom lásky a náklonnosti. Tento sviatok, ktorý je často mylne považovaný za americký, má svoje korene v Európe, u nás sa rozšíril najmä po roku 1989. Aj keď býva niektorými považovaný za čisto komerčný sviatok, je to deň s bohatou históriou. Deň, vďaka ktorému môžete vykúzliť úsmev na tvári svojej drahej polovičky. A to už za to stojí. Podľa štatistík sviatok svätého Valentína oslavuje viac ako 70 % Slovákov. Prinášame vám tipy na darčeky, ktoré dokážu povedať viac než 1000 slov.

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Objavte magickú moc drahých kameňov

Určite budete súhlasiť s tvrdením, že je príroda mocná čarodejka. Stačí sa rozhliadnuť okolo seba. Len v diamantoch sa ukrýva toľko sily a krásy. A čaro samotnej čarodejky Prírody v sebe nesú aj farebné drahé kamene. Tie sú cenené nielen pre svoje dychberúce farby, ale tiež pre svoje účinky i symboliku, ktorá s týmito kameňmi súvisí. Poďme sa pozrieť na granát a rubín, červené kamene, ktoré vás jednoducho očarujú.

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Minimalizmus vo svete šperkov

Minimalizmus je umelecký smer, ktorý sa rozšíril v 60. rokoch 20. storočia z USA, zasiahol najmä sochárstvo a maliarstvo, postupom času sa však dotkol tiež iných oblastí, napríklad šperkov. Čo sa týka šperkov, je minimalizmus trendom, ktorý nevychádza z módy. Aj napriek tomu, že sa v uliciach v poslednom čase môžete stretnúť s veľmi výraznými šperkami zdobenými neprehliadnuteľnými kameňmi alebo napríklad perím, minimalizmus a jeho jednoduché tvary vždy dokážu podčiarknuť vašu ženskosť, nežnosť a krásu.

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář

Ako ladiť náušnice k účesu a tvaru tváre?

Podľa čoho volíte šperky? Podľa oblečenia? Aktuálnej nálady? Aj napriek tomu, že väčšina žien ladí svoje šperky najmä k zvolenému outfitu, šperky dodajú outfitu ten pravý ráz až vo chvíli, keď sú volené tiež podľa účesu či tvaru tváre. Ako dosiahnuť dokonalú harmóniu medzi vaším vzhľadom a šperkami? Prinášame vám niekoľko užitočných tipov, s ktorými zažiarite.

Číst článek

Nebyl nalezen žádný komentář