Ako prebieha spolupráca s nami

Pripravili sme pre Vás prehľadný návod ako správne propagovať affiliate program a získať tak zaujímavý pasívny príjem. Zarábajte vďaka svojim webovým stránkam, profilu na sociálnych sieťach alebo emailom. Cieľom návodu je popísať hlavné možnosti propagácie - spätné odkazy alebo bannery. Zároveň prinášame pár rád, ako správne propagovať affiliate program.

 • 1. Registrácia

  Na začiatok je nutné sa zaregistrovať, vyplniť všetky údaje a počkať na ručné schválenie účtu. Registrácia Vám zaberie maximálne minútu.

 • 2. Prihlásenie

  Po registrácii a schválenie účtu sa môžete prihlásiť do Vašej administrácie, kde nájdete nielen reklamné prvky, ale časom aj podrobné štatistiky kliknutí, konverzií (objednávok) a ďalšie informácie.

 • 3. Vyberte si reklamný formát

  V ľavom menu Vašej administrácie kliknite na "Reklamné kampane" a vyberte si kampaň a potom kliknite na vybranú sadu reklamných prvkov. Vyberte si XML feed, textový odkaz alebo banner. Pokiaľ si vyberiete akýkoľvek z reklamných prvkov, stačí skopírovať daný odkaz, ten už automaticky obsahuje Vaše ID, vďaka ktorému systém rozpozná, že zákazníkov prišiel práve od Vás.

  • Textový odkaz

   Každý asi vie, čo je to textový odkaz, známy tiež ako spätný odkaz. Odkaz z Vašej administrácie stačí skopírovať a vložiť do textu (tematického článku), do komentáre (ale pozor na SPAM), na Facebook (a ďalšie sociálne siete ako je Twitter, Youtube...), webovú stránku, blog či do emailu, ak vlastníte databázu kontaktov (nutné mať súhlas so zasielaním obchodných oznámení, platí rovnako ako u komentáre pozor na SPAM). Zvládnete vložiť sami bez pomoci programátora.

   V prípade SPAMu možno Váš účet okamžite zrušiť bez náhrady a vyplatenia provízií. SPAM sa riadi zákonom č. 480/2004 Zb. a na jeho dodržiavanie dohliada nielen prevádzkovateľ affiliate programu, ale hlavne Úrad na ochranu osobných údajov.

   Textový odkaz
  • Banner

   S bannery je to podobné ako s textovým odkazom, stačí skopírovať URL adresu vybratého banneru a vložiť ju na stránky, blog ... Bannery je vhodné meniť podľa sezónnosti. Pred Vianocami ponúkame tematické bannery, rovnako ako pred Valentínom a ďalšími významnými sviatkami. U banneru je nutné vybrať ten správny a hlavne ho umiestniť na správne miesto na stránkach. V pätičke či niekde zapadnutý banner nebude prinášať veľa konverzií (objednávok). Najlepšie je hlavička stránky alebo strany. Dôležité je tiež umiestniť banner skrze celý web, nie len napríklad na hlavnej strane alebo nejaké podstránke. Zvládnete vložiť sami bez pomoci programátora.

   Banner
  • XML feed

   XML feed s tovarom, ktorý sme navrhli a vyrobili špeciálne pre affiliate partnerov. To znamená, že tento tovar majú v ponuke len naši affiliate partneri, nikto iný. XML feed je vhodný pre prevádzkovateľov internetových obchodov, porovnávače tovaru apod. Tovar si vyberú zákazníci priamo na Vašich stránkach, až pri objednaní sú presmerovaní do nášho nákupného košíka. Posledný krok teda vykonávajú na stránkach Briliantove-sperky.sk.

   Pri implementácii na stránky je nutné si celý XML feed rozbaliť a za jednotlivé produkty dosadiť svoje affiliate ID.

 • 4. Prehľad konverzií a štatistík

  Ak ste splnili prvé tri kroky, tak ste úspešne nastavili affiliate program a už zarábate. Ak máte s čímkoľvek problém, neváhajte nás kontaktovať na affiliate@brilianty.cz. Radi Vám poradíme a pomôžeme s nastavením.

  Štatistiky kliknutí a prehľad konverzií (objednávok) nájdete v administrácii tiež, v ľavom menu - "Prehľady". V prehľadoch sa zobrazujú hlavne konverzie. Pre niekoho možno bude prehľadnejšie sekcie "Štatistiky", kde možno zvoliť časové obdobie, ktoré Vás zaujíma a prezriet si štatistiky kliknutí, vrátane konverzií (objednávok).

  Nezabudnite, že každá konverzia musí byť ručne schválená a vždy sa čaká na zákonné lehoty, napr. 14-dňová lehota, kedy môže zákazník vrátiť tovar bez udania dôvodu.

  Prehľad konverzií a štatistík Prehľad konverzií a štatistík
 • 5. Fakturácia - Nie je nutné mať živnostenský list!

  Najpríjemnejšie časť celej spolupráce, aj keď pre niekoho možno nie, pretože nemá živnostenský list. Nebojte, žiadny problém. Ponúkame ďalšie dve možnosti, ako províziu vyplatiť.

  Prvá možnosť je známa "Dohoda o vykonaní práce" obmedzená maximálnym príjmom max. 370 EUR za rok. Druhý variant je možnosť vybrať si za schválené provízie tovar z nášho internetového obchodu www.brilianty.cz. Druhý variant je určite zaujímavá pre tých, ktorí nemajú až toľko konverzií (objednávok).

  Fakturácia v prípade faktúry prebieha tak, že vystavíte faktúru a nahráte jej do administrácie. V ľavom menu nájdete kategórii "Fakturácia". Sem vašej faktúru vložíte. Odporúčame prečítať prehľadný návod priamo od Affilboxu, ktorý administráciu spravuje/prevádzkuje - https://www.affilbox.cz/jak-funguje-fakturace/

  Fakturácia

  V prípade výberu tovaru z nášho internetového obchodu či preplatenie na základe dohody o vykonaní práce oslovte affiliate managera na adrese affiliate@brilianty.cz.

  • DPH a affiliate program

   Provízie sú vždy vypočítavané z ceny tovaru/služby bez DPH. Neplatca vystavuje faktúru na sumu uvedenú v administrácii. Platiteľ si potom k sume pripočíta DPH.

 • 6. Ďalšie informácie o partnerskom programe Briliantove-sperky.sk

  Viete v čom sa líšime od konkurencie? Alebo kto je naša cieľová skupina? Prečítajte si prehľadné zhrnutie v čom je náš partnerský program unikátny a kto sú naši zákazníci.

  • Kto je naša cieľová skupina?

   Prevádzkujete stránky pre ženy, mužov, deti, blog o móde, kozmetike, online magazín a podobné? Tak je pre Vás náš partnerský program ideálny. Ponúkame rôzne zlaté šperky pre všetky vekové kategórie od bábätiek až po seniorov. V našom sortimente nájdete zásnubné prstene, zlaté prstene, zlaté náušnice, prívesky i detské šperky.

  • Prečo spolupracovať práve s Briliantove-sperky.sk?

   Sme český výrobca šperkov s tradíciou od roku 1992. Na českom a slovenskom trhu sa pohybujeme 25 rokova tak veľmi dobre vieme, čo zákazníci chcú. Disponujeme šperky v počte viac ako 2500 modelov. Máme vlastné kolekcie Danfil Diamonds, Light Collection, Colored Gemstones, Filip Horák Jewellery, Danfil Kids Diamonds a Snubné prstene Danfil. Nie sme žiadni prepredajcovia. Našou prednosťou je krátka dodacia lehota a vybavenie úprav alebo reklamácií. Väčšinu tovaru máme skladom. Našim zákazníkom ponúkame darček a dopravu vrátane darčekového balenia zadarmo. Vyrábame tiež šperky na zákazku.

  • Návod na Affilbox

   Kompletný návod na prácu s Affilbox.cz, cez ktorý prevádzkujeme náš affiliate program, nájdete na tejto stránke https://www.affilbox.cz/category/navody/.

  • Obchodné podmienky

   Kompletné obchodné podmienky nájdete v sekcii spolupráca.